Naudingos nuorodos


Naujienos
Dėl registruotų vaistų tiekimo pakuotėmis, paženklintomis ne lietuvių kalba
2017-11-15

Informuojame, kad 2017 m. lapkričio 7 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. V-1274 patvirtintas Būtinų visuomenės sveikatai apsaugoti priemonių taikymo tiekiant registruotus vaistinius preparatus pakuotėmis EEE (toliau – EEE) valstybės kalba lotyniškuoju raidynu asmens sveikatos priežiūros įstaigoms ir duomenų (informacijos) apie tokius vaistinius preparatus pateikimo VVKT tvarkos aprašas (Aprašą rasite čia). 

Vaistinių preparatų vagystė iš Bulgarijos vaistų didmeninio platinimo įmonės
2017-11-15

Europos vaistų agentūra informuoja, kad yra gautas pranešimas apie vaistinių preparatų vagystę iš Bulgarijos vaistų didmeninio platinimo įmonės. Vagystė įvykdyta naktį iš spalio 6 į spalio 7 d. Visų vaistinių pakuočių ženklinimas yra bulgarų kalba.

Žmonių Lietuvoje mažėja, o vaistų suvartojimas - ne
2017-11-15

Paskutiniuoju metu viena aktualiausių temų viešoje erdvėje – emigracija. Kalbant apie šalies populiacijos dydį, verta atkreipti dėmesį į vieną įdomų dalyką – žmonių Lietuvoje kasmet mažėja, tuo tarpu vaistų suvartojimas – ne. Kodėl?

Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo
2017-11-15

Informuojame, kad tebėra sutrikęs vaistinio preparato Sumatriptan Actavis (sumatriptanas) 100mg dengtos tabletės N6 tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai. Tiekimą planuojama atnaujinti 2017 m. gruodžio mėn.

Vaistinių preparatų vagystės iš Italijos ligoninių vaistinių
2017-11-14

Europos vaistų agentūra informuoja, kad yra gautas pranešimas apie dvi vaistinių preparatų vagystes iš Italijos ligoninių vaistinių. Vagystės įvykdytos 2017 m. rugsėjo 27 ir spalio 9 d. Visų vaistinių pakuočių ženklinimas yra italų kalba.

Neapsigaukite: prisidengdami SAM vardu apsišaukėliai siūlo pirkti stebuklingai sąnarių ligas išgydančio tepalo
2017-11-13

Paskutiniu metu labai padaugėjo piktybiškai sukurtų interneto svetainių, kuriose skelbiama klaidinanti ir tikrovės neatitinkanti informacija apie preparatus,  neva leidžiančius greitai ir efektyviai atsikratyti vienokių ar kitokių ligų bei sveikatos sutrikimų. Be jokios abejonės, tinklalapiuose minimą produkciją siūloma įsigyti. Dažniausiai su „didžiule“ akcija.

Dėl vaistinių preparatų registracijos pažymėjimų galiojimo panaikinimo
2017-11-10
Informuojame, kad Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos viršininko 2017 m. lapkričio 10 d. įsakymu panaikinamas vaistinių preparatų registracijos pažymėjimų galiojimas. Vaistinių preparatų sąrašą rasite čia.
Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo
2017-11-07
Informuojame, kad tebėra sutrikęs vaistinio preparato VITACON (fitomenadionas) 10mg/ml injekcinis ar infuzinis tirpalas tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.
Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos laboratorija atitinka LST EN ISO/IEC 17025 standarto reikalavimus
2017-11-06

Nacionalinio akreditacijos biuro ekspertų grupė 2017 m. birželio 12–14 d. atliko periodinį Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos laboratorijos (toliau – Laboratorija) vertinimą. Juo buvo siekiama nustatyti Laboratorijos veiklos atitiktį standarto LST EN ISO/IEC 17025 keliamiems reikalavimams.

Akreditavimo tarnyba apgina vartotojų teisėtus reikalavimus (VASPVT)
2017-11-03

Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Akreditavimo tarnyba) yra atsakinga už į Lietuvos rinką teikiamų medicinos priemonių (prietaisų) (toliau – medicinos priemonės) saugą. Viena iš Akreditavimo tarnybos funkcijų – tai vartotojų skundų dėl nesaugių medicinos priemonių nagrinėjimas.  Akreditavimo tarnyba, išnagrinėjusi pateiktus skundus, patenkino 60–70 proc. vartotojų teisėtų reikalavimų, tai yra jiems buvo grąžinti pinigai ar pakeisti gaminiai.

Dėl hidroksietilkrakmolo saugumo
2017-11-02

Europos vaistų agentūra (toliau – EVA) pradėjo vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra hidroksietilkrakmolo (toliau – HEK), pakartotinį naudos ir rizikos santykio vertinimą. Šie vaistiniai preparatai vartojami ūmaus kraujavimo sukeltai hipovolemijai gydyti, jei manoma, kad gydymas vien kristaloidais nėra pakankamas.

EudraVigilance sistemos vartotojų dėmesiui !
2017-11-02

EudraVigilance sistemos vartotojai nuo lapkričio 8 dienos iki lapkričio 22 dienos turi nesiųsti pranešimų į EudraVigilance sistemą. Bet kokie pranešimai, kurie bus siunčiami nurodytu terminu, bus ištrinami.

Kvietimas į praktinį susitikimą „Pasirengimas vaistų pakuočių saugumo priemonių įgyvendinimui Lietuvoje. Vaistų gamyba/registracija"
2017-11-02

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Nacionalinė vaistų verifikacijos organizacija maloniai kviečia dalyvauti praktiniame susitikime „Pasirengimas vaistų pakuočių saugumo priemonių įgyvendinimui Lietuvoje. Vaistų gamyba / registracija“. 

Dėl flupirtino saugumo
2017-11-02

Europos vaistų agentūra (toliau – EVA) pradėjo vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra flupirtino, naudojamų skausmui malšinti, pakartotinį naudos ir rizikos santykio vertinimą.

Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo
2017-11-02
Informuojame, kad laikinai sutriks šių vaistinių preparatų tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.
Dėl vaistinio preparato Chronocard N 80mg dengtos tabletės tiekimo atnaujinimo
2017-10-30
Informuojame, kad atnaujintas vaistinio preparato Chronocard N (gudobelių (Crataegus monogyna / laevigata) lapų ir žiedų sausasis ekstraktas (4-7:1)) 80mg dengtos tabletės tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.
Vaistai nėra ta prekė, kurią galima pirkti bet kaip ir bet kur
2017-10-30

Jau nuo poryt grįžtant iš ne Europos Sąjungos (ES) šalių – Rusijos, Baltarusijos, Kaliningrado srities, Kinijos ir pan. – bus galima įvežti, parsivežti, o tai pat ir parsisiųsti mažiau vaistų savoms reikmėms. Naudos iš naujos tvarkos, tikimasi, dvejopos: mažesnių nelegalios prekybos vaistiniais preparatais Lietuvoje mastų ir dėl to skaidresnės šalies ekonomikos, taip pat rinkoje sumažėjusio sveikatai galimai pavojingų vaistų kiekio.

Dėl vaistinio preparato Rytmonorm 150mg plėvele dengtos tabletės tiekimo atnaujinimo
2017-10-30
Informuojame, kad atnaujintas vaistinio preparato Rytmonorm (propafenonas) 150mg plėvele dengtos tabletės  tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.
Lietuvos vaistų gamintojai nuo šiol galės lengviau bendradarbiauti su Kanada
2017-10-26

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) sulaukė oficialaus tarptautinio pripažinimo. Kanados kompetentinga institucija „Health Canada“ nuo gruodžio 1 d. ir Lietuvą įtraukia į Kanados – ES abipusio pripažinimo sutartį vaistų reguliavimo ir priežiūros srityje.

Vaistinių preparatų vagystės iš Italijos ligoninės vaistinės
2017-10-24

Europos vaistų agentūra informuoja, kad yra gautas pranešimas apie dvi vaistinių preparatų vagystes iš vienos Italijos ligoninės vaistinės. Vagystės įvykdytos 2017 m. rugsėjo 12 ir spalio 3 d. Visų vaistinių pakuočių ženklinimas yra italų kalba.

 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 12 Pirmyn ->